Upozornění rodičům

„Rodiče, kteří čerpají ošetřovné o děti z důvodu zavření školy musí na konci každého měsíce odevzdávat svému zaměstnavateli „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. Vážení rodiče nemusíte na začátku měsíce znovu žádat, jen je potřeba na konci každého měsíce odevzdat zaměstnavateli ten výkaz.

Více informací se dočtete tady. https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Ošetřovné

Krizový štáb Města Nová Paka od 1.4.2020 uzavírá 2. mateřskou školu, Nová Paka, Školní 1257  – školu mohou i nadále navštěvovat pouze děti rodičů IZS a zaměstnanců v sociálních službách, zaměstnanců města a zřízených organizací, zaměstnanců prodejců potravin  a dále dle individuálního rozhodnutí ředitelky školy.

Ostatní rodiče mají možnost od 1. 4. 2020 čerpat ošetřovné na dítě a emailem: msskolni@ms-novapaka.cz  požádat ředitelku školy, o vydání žádosti o ošetřovné. Ředitelka školy  vyplněnou žádost elektronicky zašle zpět.

Provoz mateřské školy

Krizový štáb obce Nová Paka dnes určil jako klíčovou  naší mateřskou školu pro celé ORP, tudíž i nadále zůstává otevřena ale v omezeném režimu (viz pokyny níže)

Naše mateřská škola je otevřena v omezeném provozu, tzn. že děti jsou spojeny do jedné maximálně dvou tříd, pro děti rodičů, kteří jsou pracující!!!!!!!! Prosím, buďte ohleduplní a posílejte děti zdravé, bez respiračních onemocnění. V opačném případě nebude dítě přijato!!!

Všechny plánované akce jsou zrušeny a zatím odloženy. O všem podstatném, vás budeme včas informovat.

Situace je vážná i vzhledem k případu již nakaženého dítěte předškolního věku v Praze. Opravdu zvažte, zda je nezbytně nutná docházka do mateřské školy v tomto výjimečném stavu.

Děkuji za pochopení a přeji nám všem hodně zdraví a naděje do dalších dnů.

ředitelka školy Alena Špíglová